20.07 Kui kuskil on olemas armastusele pühendatud sein, siis loomulikult armastuse linnas, Pariisis.
Tegemist on 2000. aastast Jehan Rictuse väljakul asuva 40-ruutmeetrise seinaga, kuhu on üle 300 korra, 250 erinevas keeles või dialektis kirjutatud mõte, mida iga inimene vajab: "ma armastan sind." Leidsime ka eesti keele. Seinal asuvad punased killud sümboliseerivad murtud südant aga kokku pannes moodustavad nad terviku.
Kui meie armastuse seina juurde jõudsime, oli see juba hõivatud. Kaks *vabandan, ma täielikult üldistan* idamaade naist tegid seina ääres nii foto- kui filmisessiooni. Mul jälle võimalus tasuta õppida😁 Ega meil otseselt kiiret ei olnud, tahtsin lihtsalt kasvõi korraks terve seina ilma inimesteta kaadrisse saada. Nende pildistamine, iga võimaliku nurga alt; filmimine, kui üks naistest vaatles imetledes seina ning kõndis selle täis pikkuses küll ühes, siis teises suunas. Mõlemad jalutamised lõppesid üle õla antud naeratusega kaamerasse. Samal ajal ilmusid parki vaikselt järgmised ja järgmised huvilised.
500 meetri, mis tänu treppidele võib mõnele tunduda natuke pikem distants, kaugusel armastuse seinast asub Montmartre mäel kõrguv ning linna kõrgeimat punkti tähist Sacré-Cœur basiilika. Ühest järjekordsest trepist üles liikudes märkasin väga lahedat punaste kingadega meest. Alt üles liikudes ei olnud fotograaf näha aga millegipärast mõtlesin kohe, et kas mees tõesti sellises kohas niimoodi nõjatudes lehte loeb. Samas, väga chill. Kui trepist üles jõudsime, ilmus fotograaf ka vaatevälja.
Kui järgmine kord Bastille aastapäeval Pariisis olla, siis see on üks võimalik koht ilutulestiku jälgimiseks😉 Logisin basiilika ees jälle ühe virtuaalse aarde. Sellest ka käega pilt.
Aga siin tuli küll välja vähene reisiplaneerimise aeg, mis nagu öeldud on tavaliselt ikka hiljemalt aasta enne väljasõitu. Loomulikult sai basiilika torni ka ronida aga kuna seal silte ei olnud ning ma ei osanud selle peale mõelda, siis jäi käimata. See-eest kuulasime jumalateenistust. Lisaks, basiilikast väljudes avastasime, et selle alla on võimalik uudistama minna, mida kasutasime kohe meelsasti.
Jätkasime jalgsi. Külastasime mitut suveniiripoodi. Nautisime pilvitut taevast. Mul oli küll üks pagarikoda valmis vaadatud aga kui ühe nurga tagant Crêperie sandwicherie Pepone makroone täis letti märkasin, asendus see plaan kreppide ja makroonidega. Istusime kohvikus, nautisime tulikuuma singi-juustu kreppi. Magustoiduks sidrunijäätis. Yum. Markoone ostsime loomulikult ka, need jäid pärastiseks.
Nagu kohane, asub Sacré-Cœur basiilika ning armastuse seina läheduses pragu küll ajutiselt suletud Moulin Rouge. Sinna meie kilomeetrine jalutuskäik suunduski. Tegime pilte. Vaatasime natuke ümbruses ringi.
Kuna aeg ei olnud veel hiline, tekkis mõte minna Troopikaaeda. Sinna oli natuke pikem sõit. Metroos oli nii, et sinna sisenedes tuli oma pilet aktiveerida. Mõnikord suuremates peatustes, kust hargnesid edasi mitmed liinid, tuli pilet piiksutada ka peatusest väljudes. Meie pidime liikuma metrooga Nation jaama, kust edasi oleks viinud RER rong.
Nation jaamast ümberistumisel näitas pilet, et see ei kehti, kuigi ajaliselt pidi see kehtima järgmise päeva lõpuni. Huvitav. Samas, üks värav oli lahti ja osad läksid sealt, niisiis järgnesime. RER peatuses oli tohutult inimesi. Kuna üldjuhul käisid rongid max 10 min intervalliga, siis tavaliselt sellist massi ei olnud veel näinud. Valjuhääldist tuli prantsusekeelne teade, midagi seotud liikluse olukorraga. Mõned inimesed lahkusid. Mõtlesimegi, et järelikult sellepärast pilet trikitaski. Otsustasime siis hoopis tagasi linna sõita. Aga. Peatusest välja ka ei saanud, sest piletid ei töötanud. Kasutasime jälle ühte lahtist väravat ja otsisime üles mehitatud piletimüügi ning kurtsin meie probleemi. Saime asenduspiletid ja arvasime, et probleem lahendatud.
Käisime vahepeal õues, sõime oma makroone. Istusime. Tagasi sisse minnes minu pilet töötas, Aili oma mitte. Andsin Ailile oma pileti ja ka see ei töötanud enam. Käisime uuesti piletimüügis. Müüa imestas, et kust me need "asenduspiletid" saanud olime. Teada saades, et samas letist, küll teise klienditeenindaja poolt, ei tahtnud ta seda uskuda. Pärast mitmekordset selgitust saime temalt hoopis teistsugused asenduspiletid. Need toimisid õnneks kuni reisi lõpuni. Olin küll oma telefoni piletitest eemal hoidnud aga ju ikka miski nende elektroonika ära rikkus. Ulme.
Asjaajamisega oli päris korralikult aega kulunud. Käisime majutusest läbi ning jalutasime Seine kaldal.
Õhtusöögivalik oli seekord täielikult ebaõnnestunud. Valisime ühe resto, mis oli inimesi täis. Le Recrutement Café. Kui arvestada, et Pariis on kokakunsti sünonüüm, siis ma sain kõige kuivema kana kõige nätskemal riisil, mida mul on olnud võimalus proovida. Sõin nii palju, kui kastet jätkus. Ei olnud just meeldiv kogemus.
Õhtu veetsime seekord Seine ääres.
20th July If there is a wall dedicated to love, then of course in the city of love, Paris.
When we reached the wall of our love, it was already occupied.
Due to the short travel planning time, which, as already mentioned, is usually at least a year before departure. Of course, we could have climbed the tower of the basilica. But there were no signs and I did not think of that at the place. We did listen to a sermon. Additionally, while leaving the basilica, we noticed that it was possible to go under it. Turned out really cool.
Kind of ironically, there is Moulin Rouge near the Sacré-Cœur basilica and the wall of love. Temporarily closed though.
The dinner was a complete failure this time. We chose a restaurant that was full of people. Usually a good sign. Le Recrutement Café. Considering that Paris is synonymous with cuisine, I got the driest chicken sitting on the chewiest rice I've had a chance to try. I ate until the sauce ran out. It wasn't a pleasant experience.
No comments:
Post a Comment