Wednesday, July 5, 2017

Türi Aedlinnakohvikute päev

Türi linna sünnipäeva tähistamisega käis juba mitmendat korda (loodetavasti pikaajalise traditsioonina) kaasas Aedlinnakohvikute päev. Alguse sai see tegelikult juba laupäeval eelkohvikutega aga sinna ei jõudnud. Türi linnal täitus asutasmisest 91. aastat.
Tagaaia kohvik

Hommikune rattasõit möödus kerges vihmasajus. Taevas oli ühtlaselt pilves ja ei paistunud, et ilm võiks soodsamas suunas liikuda. Alustasime tuuriga ca 12st. Esimesena Tagaaia kohvik, üks väheseid perekohvikuid. (Etteruttavalt. Ei meeldi poliitika toomine kohvikutepäevale. Linna sünnipäevale. Erakondade nimede ja reklaamidega müügipunktid. IRLi rong. Milleks? Lihtsalt sünnipäevarong). Mõnus istumine, magusad ja soolased suupisted. Alguses mõtlesin kõik võimalikud Pavlovad ära maitsta aga piirdusin siiski ainult sellega. Ei olnud liiga magus, kaunistuseks värskendavad marjad. Juurde maitsesin sibulapirukat ja mingit kalapirukat.
Kaitseliidu kohvik

Kaitseliidu kohvikus maitsesin jäätisekokteili. Supi lõhn ugh. Ükskõik, et Kaitseliit teeb võib-olla maitsvaid suppe aga ma tunnen alati hernesupi lõhna. Juurde maitsesin väikse suutäie pannkooke nii moosi kui hakklihaga aga kuna plaan oli nii palju kohvikuid kui võimalik läbi käia, siis jäätisekokteilist piisas täiesti.
Kolme õe kohvik


Teine perekohvik oli Kolme õe kohvik. Sinna piirkonda niisama eriti sattunud ei ole, päris huvitav uudistada. Nemad olid ainukesed, kellel toitudel hindasid juures ei olnud ja kokkuvõttes tuli kõige kallim külastus. Aia tagaosas said linnainimesed jäneseid ja kanu uudistada. Eesosas pakuti tasuta kirbuturu kaupa.  Minule sidruni-beseekook, sidrunikreem oli päris maitsev.
Raamatukohvik
Raamatukohvik toimus Seitsmenda Päeva Adventistide Türi koguduse aias. Minule napoleoni kook, vanematele kiluvõileivad.

Kogupere kohvik
Türi kesklinna lasteaia õues paiknes Kogupere kohvik. Arusaadavalt oli kõhus ruumi vähemaks jäänud aga ega siis maitsmisringi sellepärast pooleli ei saa jätta 😁

Minule smuuti, laual veel tervislik juurviljavalik ning heeringavõileib.


Raamatukoi kohvik
 Järgmisena suund minu lemmik majja Türil 😍, loomulikult raamatukogu. Raamatukoi kohvikus oli võimalik tasuta (natuke vanemaid) ja väikese tasu eest (natuke uuemaid) raamatuid kaasa võtta. Maiustamiseks kirju koer, maitsmiseks viineripirukas ja tuunikala pirukas.

Kirikukohv
Suund Türi tehisjärve äärde. Segasumma kohvik. See on ainuke, kus puuviljatopsi pildile ei püüdnud. Võtsime kolme peale ühe. Järve ääres toimusid kella 12st alates erinevad võistlused, nii jooksud kui pallimängud. Selleks ajaks oli lõpuks päike ka ilma uudistama tulnud.

Pannkoogikohvik
Tuuri esimese poole eelviimasena jäi teele Kirikukohv. Kolm kiluvõileiba ja mõnus istumine. Türi Püha Martini kirik.

Ja siis Reformikate Pannkoogikohvik. Mustikamoos oli täiesti hea. Ja ikka vali-mind-vali-mind.

Siis väikene hingetõmbepaus ja õhtul uuele ringile.

Galeriikohvik "Linnuke Pesas" paiknes Resa Tiitsmaa ateljees. Sulgemiseni oli küll aega aga olime ainukesed külastajad. Ingverilisandiga laktoosivaba komm.

Türi töökeskuse kohvikus olime jälle ainsad. Kahe peale koogitükk. Menüüs eriti midagi rohkem alles ei olnud.

Türi pritsumeeste ja Mediato rändkohvik jäi õhtusöögiks. Teenindaja oli nii "hoolas", et pillas maha veinipudeli, mille sisu valgus isa heledate kingade peale. Grillvorstid ja kartulid.

Õhtu lõpetuseks Tordimeistri kohvik. Päeva jooksul sai igast külastatud kohvikust templi ning Tordimeistris toimus kõigi vähemalt 9 templikoguja vahel loos. Iga kohvik oli välja pannud väikese meene. Loosiõnn ei naeratanud :D 

No comments:

Post a Comment